Gençlik Merkezi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gençlik Merkezi

HO$GELDİNİZ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Görgü tanıkları anlatıyor

YazarMesaj
Di$i_SheitaN
Admin
Di$i_SheitaN

Görgü tanıkları anlatıyor Empty
MesajKonu: Görgü tanıkları anlatıyor   Görgü tanıkları anlatıyor Icon_minitimeÇarş. Tem. 09, 2008 8:51 am

9 Temmuz 2008Görgü tanıklarından birisi çatışmanın 10 dakika sürdüğünü söyledi.

YALNIZCA BİR POLİS ATEŞ EDEBİLDİ

Erol K. isimli görgü tanığı, yalnızca bir polis teröristlere ateş edebildi. O polis memuru da yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Bir araçla yaklaştılar ve aracın içinden ateş etmeye başladılar. Daha sonra arabadan inip ateş ettiler.

GÖRGÜ TANIĞI ANLATIYOR

Yarım saat kadar önce, beyaz bir arabadan inen 3 kişi ve direk polis kulübesine saldırdılar. Saldıranlardan biri sakallıydı.

Şu an kulübenin önünde 4 ceset var. Saldırıyı gerçekleştiren teröristler öldürüldü.

Her şey kontrol altına alındı. Yaralılar hastaneye sevk edildiler. Yaralananlar arasında vatandaşlarda vardı.

ÇATIŞMA 10 DAKİKA SÜRDÜ

Olay yerinde bulunan görgü tanıklarından Derya hanım anlatıyor:

Konsolosluğun karşısında otobüs bekliyordum. Bir anda 30 ele yakın silah sesi duydum. Çok büyük bir kaos yaşandı. Bazıları "Çocuklarım dışarıda" diye bağırıyordu.

Polisle saldırganlar çapraz ateş halindeydi. 1 polis başından vuruldu. Çatışma 10 dakikaya yakın sürdü. Yerde yatan cesetlerden 2'si polis 3'ü saldırgandı. 1 tanesi de kaçtı.

BİR KİŞİDE MAKİNALI VARDI

Bir anda patır kütür çatışma başladı. Bir kişide makineli vardı. 2 polis kafasından yaralandı. Biz Muhabbet ediyorduk. Bir anda çatışma başladı. Biz saklandık. Sonra zaten polis geldi.

VURULDUKLARINI GÖRDÜM

Oturuyorduk. Sesler geldi, vurulduklarını gördüm. Hala devam ettiler. O ara 155'i aradılar. Tekrar ateş sesleri geldi. Üçüncü tur. Bir tane polis olay yerinde vefat etti.
https://kankiler.forumdizini.com

1 sayfadaki 1 sayfası